Samso

Cropico Precision Instruments to firma, która w 2012 roku obchodziła swoje 60 urodziny na rynku precyzyjnych urządzeń pomiarowych. Marka ta należy do spółki Seaward Group Ltd. Specjalizuje się w produkcji urządzeń do pomiaru rezystancji oraz temperatury, jak również wytwarza wzorce rezystancji oraz szeroki asortyment dekad rezystancyjnych.

Link do strony producenta: www.cropico.co.uk

W ofercie można znaleźć m.in.:


Cropico Seria DO4000

Seria Cropico DO4000 to niewielkie, ale bardzo zaawansowane mierniki do pomiaru małych rezystancji.Mieści się w dłoni, ale mimo to wykonuje czteroprzewodowy pomiar rezystancji prądem do 1A w obu kierunkach jego przepływu. Dzięki temu urządzeniu już nie musisz niczego poświęcać wszystkie najważniejsze cechy zamknięte zostały w tym mikroomomierzu.

Więcej


Cropico Seria DO5000

Seria Cropico DO5000 to wszystkie najbardziej zaawansowane funkcje pomiaru małych rezystancji w jednym urządzeniu. To typowe profesjonalne mierniki laboratoryjne i do kontroli produkcji. Takie cechy jak: regulowany prąd pomiaru z krokiem 1%, pamięć  wyników, programowane limity Hi/Lo, kompensacja temperatury czt funkcje statystyczne to jeszcze nie koniec możliwości tego urządzenia.

Więcej


Cropico DO4A

Cropico DO4A to średnio zaawansowany, cyfrowy, czteroprzewodowy miernik małych rezystancj. Umożliwia pomiar rezystancji na sześciu zakresach, najmniejszy 40mΩ.Dzięki zasilaniu zarówno sieciowemu jak i akumulatorowemu możemy swobodnie przenosić urządzenie.

Więcej


Cropico DO7 PLUS

Cropico DO7 Plus to najnowszy miernik małych rezystancji marki Cropico. Dzięki swoim niezwykłym cechom wyznacza kierunek w pomiarze małych rezystancji. Wyposażony w duży graficzny wyświetlacz LCD daje możliwość rysowania charakterystyk na podstawie wykonywanych pomiarów. Pomiar wykonany jest czteroprzewodowo na jednym z siedmiu zakresów, bądz przy użyciu automatycznego wyboru zakresu.

Więcej


Cropico DO7

Cropico DO7 to bardzo mocny cyfrowy omomierz o prądzie pomiarowym do 10A. Umożliwia bardzo dokładne pomiary bardzo małych rezystancji i charakteryzuje się najniższym zakresem pomiarowym 600µΩ. Pomiar jest czteroprzewodowy, a wynik wyświetlany na bardzo czytelnym wyświetlaczy LED.

Więcej


Cropico DO7E

Cropico DO7E to cyfrowy miernik małych rezystancji o wszechstronnym zastosowaniu. Pomiar prądem do 10A i sześć zakresó pomiarowych pozwala dowolnie wykorzystać to urządzenie. Ładowany poprzez wbudowaną łądowarkę akumulator pozwala na ponad tysiąc pomiarów na najniższym zakresie.

Więcej


Cropico DO7010

Cropico DO7010 to bardzo wygodny w użyciu i wyjątkowo kompaktowy mikroomomierz cyfrow. Umożliwia pomiar prądem o wartości 1A lub 10A dla rezystancji z zakresu 6mΩ do 6Ω. Pomiar może byc dowolnie wyzwalany np. poprze podłączenie przewodów do obiektu lub po wciśnięciujednego przycisku.

Więcej


Seria 00

Cropico Seria 00 to wysoce dokładne i precyzyjne dekady rezystancyjne o szerokim zakresie rezystancji. To najdokładniejsze dekady w naszej ofercie. W ofercie znajdują się modele zawierające od 5 do 8 dekad. Dzięki najwyższej dokładności i doskonałym współczynniku temperaturowym znajdują zastosowanie jako symulatory PT100 czy w różnego rodzaju laboratoriach.

Więcej


Seria RBB

Cropico RBB to seria precyzyjnych dekad rezystancyjnych o dokładności 0.05% i wartościach rezystancji od 1 miliohma.Występuje w wersji o 5 lub 6 dekadach i bardzo często używana jest do symulacji temperatury PT100. W sumie dostępnych jest aż 9 wersji tych dekad.

Więcej


Seria RBC

Cropico RBC to seria dekad rezystancyjnych o dużej obciążalności. Występuje w wersjach po 5 i 6 zakresów.Szczególnie polecana tam, gdzie potrzeba jest umiarkowanej dokładności w połączeniu z dużą stabilnością przy sporym obciążeniu. Solidna, metalowa obudowa z otworami wentylacyjnymi sprawia, że dekada działa bezawaryjnie w najtrudniejszych nawet warunkach.

Więcej


Seria RH9

Cropico RH9 to seria dekad rezystancyjnych o bardzo dużej rezystancji. Całkowita maksymalna wartość rezystancji sięga 1,11 TΩ, a maksymalne napięcie sięga 5kV. W zależności od modelu mamy tutaj od trzech do dziewięciu zakresów o wartości aż do 100GΩ. Dla jeszcze lepszej wygody użytkowania dekadę zamknięto w przenośnej i bardzo odpornej walizce.

Więcej


Cropico RM6

Cropico RM6 to niewielka dekada rezystancyjna o zakresie od 10Ω do 1MΩ. Umiarkowana dokładność i niska cena sprawia, że idealnie nadaje się dla szkół i warsztatów.Sześć dekad zamknięte zostało w nowoczesnej drewnianej obudowie z atrakcyjnym aluminiowym panelem przednim.

Więcej


Seria RM6N

Seria Cropico RM6N to seria trzech dekad rezystancyjnych, każda o sześciu najpopularniejszych zakresach rezystancji. Umiarkowana dokładność i niska cena sprawia, że idealnie nadaje się dla szkół i warsztatów. To najprostsze dekady w naszej ofercie tym niemniej jednak bardzo uniwersalne i przydatne niemal w każdym warsztacie, a szczególnie polecana dla uczelni wyższych. Wyposażone w dodatkowy zacisk pomiarowy dla rezystancji 1k znacznie ułatwia pracę.

Więcej


Cropico RM8

Cropico RM8 to kompaktowa dekada rezystancyjna o ośmiu zakresach od 10mΩ do 100kΩ i umiarkowanej dokładności. Dobra stabilność i obciążalność czyni z niej bardzo wielofunkcyjne urządzenie. Całość zamknięta jest w estetycznej drewnianej obudowie z aluminiowym panelem przednim i to wszystko w korzystnej cenie.

Więcej


Cropico CM5-N

Cropico CM5-N to pojemnościowa dekada składająca się z pięciu podstawowych wartości.Dekada ta, to niskobudżetowe rozwiązanie do każdego laboratorium. Dzięki kompensacji wartości rezydualnej na zaciskach mamy zawsze dokładnie żądaną przez nas wartość pojemności.

Więcej


Seria RS3

Cropico RS3 to seria profesjonalnych wzorców rezystancji o szerokiej gamie wartości i bardzo wysokiej dokładności sięgającej 0,003%. Dostępne są również indywidualne wartości rezystancji na zamówienie. Charakteryzują się najwyższą stabilnością rezystancji i wysokim wartościom dopuszczalnego prądu. Mogą pracować zarówno w otoczeniu powietrza jak i oleju dla lepszego chłodzenia.

Więcej


Seria CR

CR to szeroka rodzina rezystorów wzorcowych o dokładności nawet 0,02%. Wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów i wypełnione olejem oferują dużą stabilność rezystancji przez wiele lat. Wyposażone są w cztery zaciski i przystosowane są np. do bezpośredniego pomiaru prądu.

Więcej


Seria MTS

Cropico MTS to seria wzorców kalibracyjnych dla miliomomierzy i tehcnicznych mostków Kelvina / Thomsona. Dostępne są dwa modele o różnych wartościach wzorców od 400uΩ. Kalibracja odbywa się poprzez cztery zaciski, a rezystancja jest przełączana przez wysokiej jakości przełączniki niskorezystancyjne. Duża stabilność i prąd do 10A na najniższym zakresie powoduje, że seria MTS nadaje się do kalibracji wielu rodzajów miliomomierzy.

Więcej


CROPICO, ławy pomiarowe serii CO

Seria Cropico CO to ławy pomiarowe przeznaczone do pomiarów rezystancji np. przewodów określonej długości, najczęściej 1m. Współpracują doskonale z naszymi omomierzami w sekcjach kontroli jakości producentów kabli i przewodów. Dostępne są również modele wyposażone w łaźnie wodną z kontrolowana temperaturą.

Więcej